Jak Kupić Bilet Autokarowy

By   29 października 2014

Instrukcja Jak Kupić Bilet Autokarowy

Rezerwacja i zakup biletu autokarowego on line na naszej stronie internetowej to najprostszy i najszybszy sposób na kupno biletów autobusowych. W kilka minut bez wychodzenia z domu, siedząc przed komputerem można dokonać zakupu.

Na początek zanim dokonają Państwo rezerwacji biletu trzeba wiedzieć, że na wielu trasach z Polski i do Polski jeździ wielu przewoźników, mają one różne godziny odjazdów i przyjazdów, oraz rożne ceny biletów. Dalego przed dokonaniem rezerwacji biletu najlepiej sprawdzić w obydwu wyszukiwarkach połączeń autokarowych Voyager oraz Euroticket ceny biletu jaki nas interesuje oraz rozkład jazdy. Po wybraniu najlepszej dla siebie opcji można dokonywać rezerwacji wypełniając krok po kroku dane w systemie, akceptując regulamin, który oczywiście warto zwłaszcza przed pierwsza podrożą przeczytać oraz dokonując płatności on line.

Bilet otrzymują Państwo drogą elektroniczną na podany adres mailowy, który trzeba sobie wydrukować i przedstawić kierowcy podczas wsiadania do autobusu.

Wybierając połączenia autokarowe z miasta do miasta, wraz z terminem podróży zarówno w systemie rezerwacji Euroticket jak i w Voyger pokażą się Państwu tylko te kursy, na które są jeszcze wolne miejsca. Jeśli na daną trasę i datę wszystkie bilety są już wysprzedane takie połączenia autokarowe są już nie widoczne. Nie ma więc obawy, że kupią Państwo bilet na autobus w którym brak wolnych miejsc.

UWAGA: nie ma możliwości zakupu biletu autokarowego u kierowcy. Kierowcy nie mogą dokonywać sprzedaży biletów ani rezerwacji, nie posiadają kas fiskalnych.

Zakup biletu autokarowego krok po kroku na przykładzie biletu autokarowego w EUROTICKET: Białystok Londyn, wyjazd 21 grudnia, powrót 2 stycznia. Bilet Polska Anglia w dwie strony.

1. Wybierz państwa

2. Wybierz miasta docelowe, skąd dokąd chcesz jechać. Możesz także zaznaczyć opcję biletu w dwie strony, w jedna stronę, lub bilet OPEN (wówczas data powrotu jest do ustalenia w późniejszym terminie). Następnie wpisz datę wyjazdu i datę powrotu, oraz możesz wybrać opcję, by system pokazał Ci także bilety na kolejne dni. Wybierz także walutę w jakiej będziesz płacił oraz ilość osób – ilość biletów.

Rzeerwacja Polska Anglia

4. Po wybraniu wszystkich powyższych opcji należy wcisnąć przycisk DALEJ. System przedstawi Państwu wszystkich przewoźników jeżdżących na wybranej trasie, ceny biletów u poszczególnych przewoźników, oraz bilety na kolejne dni. Poniżej jest także link do rozkładu jazdy, który możemy sobie zobaczyć. Rozkład jazdy jest odpowiedni do wybranego biletu. A więc w tym momencie dokonują Państwo wyboru przewoźnika i biletu.

Bilety autokarowe

5. Po wybraniu przycisku DALEJ – uzupełniamy dane do biletu, a więc, imię i nazwisko pasażera, dane adresowe, telefon i adres E-mail. Proszę zwrócić dokładnie uwagę podczas wpisywania adresu e-mailowego, aby nie był błędny, ponieważ bilet przyjdzie wyłącznie na podany adres. Następnie wciekamy DALEJ

6. System przedstawi nam jeszcze raz wpisane wszystkie przez nas dane, skąd dokąd jest bilet, jaka jest jego cena, dane osoby podróżującej. Jeśli wszystko się zgadza wybieramy formę płatności, a więc może byc to przelew elektroniczny, lub płatność kartą kredytową (jest to najszybszy sposób na zakup biletu autokarowego) lub przelewem zwykłym (takie przelewy realizowane są w godzinach pracy banku, lub przekazem pocztowym.

platnosc za bilet

W tym kroku rezerwacji biletu autokarowego należy także zapoznać się (a więc kliknąć w linka i przeczytać) z warunkami przewozu – są to warunki wybranego przez Państwa przewoźnika, oraz warunkami promocji. Po przeczytaniu należy zaznaczyć akceptację i przejść DALEJ. (poniżej przedstawiamy Państwu regulamin Eurolines Eurobus, odpowiedni do przedstawianego w przykładzie biletu autokarowego Białystok Londyn).

7. W następnym kroku system poprosi nam o wpisanie imienia i nazwiska osoby, która będzie dokonywała płatności za bilet. Automatycznie wpisywane jest imię i nazwisko pasażera, jednak niekoniecznie to pasażer musi dokonywać płatności, dlatego należy wpisać odpowiednie dane osoby dokonującej płatności. WAŻNE: podany tutaj adres mailowy to adres na który przyjdzie potwierdzenie zakupu biletu autobusowego. Jeśli podróżujący sam płaci za bilet, dane się nie zmieniają, wówczas klikamy DALEJ

dane zamawiajacego

8. Następny krok to potwierdzenie rezerwacji. System przedstawi nam numer naszej rezerwacji, cenę biletu i dane pasażera. Jeśli wszystko się zgadza, to należy za dokonaną rezerwację zapłacić w ciągu 30 minut, jeśli wybraliśmy opcję przelewu elektronicznego lub kartę kredytową. Po upływie 30 minut, jeśli płatność nie zostanie dokonana rezerwacja będzie anulowana. Jeśli chcemy zapłacić wciskamy przycisk DALEJ.

potwierdzenie rezerwacji

9. W celu dokonania płatności wciskamy przycisk PŁĄCĘ, który przeniesie Państwa na stronę Centrum Autoryzacji Płatności. Tam wybieramy ikonkę swojego banku, a system przenosi nas do strony logowania do naszego konta. Wszystkie dane o numerze konta, kwota za bilet są już uzupełnione przez system.

przelewy za bilet autokarowy

10. Po dokonaniu płatności po kilku minutach otrzymają Państwo bilet w formie elektronicznej na podany wcześniej adres e-mail. Otrzymają także Państwo numer GID biletu, który służy do logowania się na systemie, podglądu biletu i dokonywania zmian na bilecie.

PŁATNOŚĆ PRZELEWEM RĘCZNYM LUB PRZEKAZEM POCZTOWYM: jeśli wybrali państwo płatność przelewem ręcznym lub przekazem pocztowym otrzymają Państwo informację, że miejsce w autokarze zostało zarezerwowane i w ciągu trzech godzin należy potwierdzić rezerwacje, a więc odczytać z maila Numer transakcji:…………..,  PIN: ……….. i zalogować się na podanej w mailu stronie.

logowanie do biletu

Po poprawnym zalogowaniu się zamówienie zostanie automatycznie potwierdzone, a termin ważności rezerwacji wydłużony o 5 dni. Otrzymają Państwo także maila potwierdzającego przedłużenie rezerwacji. W ciagu tych pięciu dni przelew lub przekaz pocztowy musi być zaksięgowany. po zaksięgowaniu Płatności otrzymają Państwo swój bilet także droga e-mailową.

dane do przelewu za bilet
UWAGA: PROCEDURA DOKONYWANIA REZERWACJI W SYSTEMIE VOYAGER JEST TAKA SAMA JAK W PRZYKŁADZIE POWYŻEJ – EUROTICKET. SYSTEMY REZERWACJI RÓŻNIĄ SIĘ GRAFIKĄ ORAZ OFERTĄ PRZEWOZOWĄ. SAMA REZERWACJA I PŁATNOŚCI SĄ DOKONYWANE I ZABEZPIECZONE W TEN SAM SPOSÓB.