www.autokarowebilety.net.plNewsletter:
Email:

INFORMACJE PODSTAWOWE:


Autokary Norwegia

Internetowa Sprzedaż Biletów Autokarowych do Norwegii:

REZERWUJ BILET ONLINE:

BILETY VOYAGER

BILETY EUROTICKET

Sindbad, Interbus, Becker Reisen, Polonia Transport, Rudnik Tumay, Nord, Bermuda, Globtourist, Sindbad-Interbus Eurobus, Eurolines, Agat, Intercars, EST, Ecolines, Visitr, Becker Reisen, Lorek Bremen, Mądeltrans, Globtourist, Biacomex, Autokar Polska, Eurores

Rynek transportowy w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty. W jego skład wchodzą: transport lądowy, wodny i powietrzny. Transport wodny do podróżowania wewnątrz Polski nie jest dostępny. Można nim jedynie przemierzać odległości pomiędzy państwami. Rozwój transportu powietrznego znajduje się raczej na wysokim poziomie. Nasz kraj dysponuje wieloma lotniskami, które gotowe są odprawić, jak i przyjąć samoloty zarówno na liniach krajowych, jak i zagranicznych. Z kolei wzrost tanich linii lotniczych znacznie rozpowszechnił tę formę transportu, jako szybki i tani sposób na przemieszczanie się. Ostatecznie jednak w pewnym sensie jest on ograniczony dla pasażerów przez dostępność portów lotniczych w krajach docelowych podróży. Najkorzystniejszą i zawsze dla każdego dostępną formą transportu jest natomiast transport lądowy, a w jego ramach - drogowy, a szczególnie ten organizowany publicznie, czyli autokarowy. Podróż bowiem własnym samochodem wymaga od podróżującego spełnienia wielu warunków dodatkowych, a także jest męcząca i niewygodna.

Z kolei podróż pociągiem mimo, iż jest wygodna, to nie ograniczona przez dostępność linii kolejowych. Żadnych tych negatywnych cech nie można przypisać do autokarowych przewozów międzynarodowych. Na rynku funkcjonuje wiele firm przewozowych, oferujących takie połączenia do różnych krajów europejskich. Dzięki tej mnogości, pasażerowie mogą liczyć na wysoką jakość obsługi, a także wysoką jakość zarówno techniczną, jak i wyposażeniową, autokarów obsługujących trasy międzynarodowe. Bowiem to właśnie te warunki, a nie cena biletu są dominujące w walce konkurencyjnej między przewoźnikami. Bilety na trasy międzynarodowe autokarem zakupić można albo za pośrednictwem strony internetowej, albo bezpośrednio w wielu krajowych i zagranicznych biurach podróżnych. Jednym z kierunków organizowanych przewozów międzynarodowych jest Norwegia. Ten kraj leżący w północnej części Europy, na półwyspie skandynawskim, jest terytorium, do którego dojazd z Polski nie należy do łatwych. Dojazd bowiem drogowy musi skorzystać z przeprawy promem do Szwecji, bądź pokonać okrężną drogę przez Danię i most łączący to państwo ze Szwecją, a potem przejechać do Norwegii.

W Polsce ofertę przejazdów autokarowych z Polski do Norwegii przedstawia niewielu przewoźników. Jednak pomimo to, wszystkie regiony kraju mogą liczyć na dostęp do tych tras. Jeden bowiem z przewoźników oferuje na zasadzie połączeń antenowych przejazdy do Norwegii z wielu większych miast Polski, jak np.: Zamość, Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz, Radom, Poznań, Gorzów Wielkopolski oraz Szczecin. Trasą tą dojechać można, po przeprawie promem do norweskich miejscowości: Svinesund, Moss i Oslo. Kolejny przewoźnik obsługuje głównie tereny nadmorskie w Polsce, czyli m.in.: Gdańsk, Sopot, Elbląg, Koszalin, czy Szczecin, a następnie okrężną drogą przez Niemcy, Belgię, Francję, Danię i Szwecję dociera również tylko do głównych miejscowości norweskich. To połączenie nie korzysta z promu, jak poprzednie, ale przejeżdża przez most łączący Danię ze Szwecją, przez co jego biletów tych połączeń są wyższe, aniżeli połączeń poprzedniego przewoźnika. Trzeci zaś przewoźnik oferujące międzynarodowe połączenia do Norwegii w Polsce oprócz miejscowości wyjazdowej w Szczecinie, nie zatrzymuje się w żadnej innej polskiej miejscowości, ale z kolei przejeżdża przez wiele miejscowości w Norwegii, takich jak: Halden, Sarpsborg, Moos, Oslo, Drammen, Tonsberg, Sandefjord, Narvik, Kragero, Arendal, Grimstad, Kristiansand, Solne, Mandal, Lyngdal, Flekkefjord, Egersund, Sandenes oraz Stavanger. Ceny biletu jednak na to połączenie jest najwyższa ze wszystkich oferowanych.

 

www.autokarowebilety.net.pl

www.autokarowebilety.net.pl    www.autokarowebilety.net.plKanał RSS © www.autokarowebilety.net.pl 2006 - 2014