Odense

Bilety Autokarowe Odense. Rezerwacja biletów autokarowych do Odense, Polska Dania.

voyager-bilety-autokarowe euroticket-bilety-autokarowe

Bilety autokarowe Odense Polska Dania możesz kupić w jednym z dwóch systemów sprzedaży: Euroticket lub Voyager. Warto sprawdzić ceny i rozkłady jazdy do Odense w obydwu systemach i wybrać najlepszą ofertę.  Płatności za bilety: przelew lub karta kredytowa. Z nami kupujesz najtaniej bilety autokarowe do Odense Polska Dania.

dania

Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Aarhus Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Aalborg Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Horsens Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Kolding Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Vejle Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Padborg Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Rodby Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Frederikshavn Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Stensved Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Gedser Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Nykobing Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Odense Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Olby Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Ronnede Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Fredericia Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Haderslev Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Skanderborg Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Slagelse Polska Dania
Rezerwuj tanie bilety autokarowe do Kopenhaga Polska Dania

Odense jest trzecim co do wielkości duńskim miastem, liczącym sobie około 150 tysięcy mieszkańców i jednocześnie stanowi jedną z najstarszych miejscowości w tym państwie, ponieważ jego historia sięga już końcówki X wieku, w 1998 roku było obchodzone tysiąclecie miasta. Urodziło się tutaj kilku sławnych ludzi, z bajkopisarzem Hansem Christianem Andersenem na czele. To właśnie z nim związana jest jedna z atrakcji turystycznych Odense, ponieważ w jego domu znajduje się obecnie muzeum poświęcone pisarzowi, w którym to wystawy przedstawiają historię jego życia, twórczość czy też rzeczy osobiste. Jednak to tylko jedno z wielu ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić przebywając w tym mieście. Najważniejszym obiektem sakralnym jest bez wątpienia Katedra św. Kanuta (duńskiego króla, który w XI wieku został zamordowany w pobliskim kościele), którą budowano ponad dwa stulecia i została wstępnie zakończona pod koniec XV wieku, lecz w następnych latach była jeszcze kilkukrotnie modernizowana. Jeżeli ktoś nie boi się wielogodzinnego zwiedzania to powinien koniecznie wybrać się Egeskov. Tutaj w przeciągu 4 godzin można zobaczyć m.in. zamek, miasteczko na drzewach na wysokości 15 metrów, kryptę Draculi oraz kilka muzeów.
Żeby dojechać do Odense można skorzystać z polskich linii autokarowych, przewozy autokarowe do tego miasta oferują Agat czy Eurolines Polska. Dojechać tam można z wielu polskich miejscowości, np. z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Białegostoku czy Ostrołęki. Cena biletu zależy od wybranego przewoźnika, jednak należy liczyć się z wydatkiem raczej nie mniejszym niż 350 złotych w jedną stronę. Jako że trasa zakłada także przejazd przez kilka niemieckich miejscowości to należy liczyć się z dosyć długą podróżą, przykładowo autokarem do Odense z Krakowa będziemy jechać około 19 godzin.
Oczywiście można z Polski udać się autobusem także do innych duńskich miast, autokary do Danii odjeżdżają w sumie praktycznie codziennie z wielu regionów naszego kraju.