www.autokarowebilety.net.plNewsletter:
Email:

INFORMACJE PODSTAWOWE:


Autokary do Belgii

Internetowa Sprzedaż Biletów Autokarowych do Belgii:

REZERWUJ BILET ONLINE:

BILETY VOYAGER

BILETY EUROTICKET

Sindbad, Interbus, Becker Reisen, Polonia Transport, Rudnik Tumay, Nord, Bermuda, Globtourist, Sindbad-Interbus Eurobus, Eurolines, Agat, Intercars, EST, Ecolines, Visitr, Becker Reisen, Lorek Bremen, Mądeltrans, Globtourist, Biacomex, Autokar Polska, Eurores

Belgia leży w zachodniej części Europy i graniczy z Holandią, Luksemburgiem, Niemcami i Francją. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej, a stolica państwa – Bruksela jest jednocześnie stolicą Unii. Między innymi z tego powodu od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Polacy znacznie zwiększyli ilość realizowanych przewozów międzynarodowych zarówno do Belgii, jak i do innych miast w Belgii. Obok powodów służbowych, część pasażerów decyduje się na wyjazd do Belgii w celach turystycznych, bądź zawodowych. Jedną z form transportu najczęściej wykorzystywanego przez podróżujących jest transport drogowy, autokarowy. Jest to bardzo wygodna i raczej bezpieczna forma transportu. Tym bardziej, iż z Polski do Belgii prowadzi międzynarodowa trasa przez niemieckie: Berlin, Hannover i Dortmund oraz holenderski Eindhoven. Oczywiście dostępne są jeszcze inne drogi przejazdowe, które mogą stanowić alternatywę dla tej, najkrótszej.

Odległość drogowa między Warszawą, a Brukselą wynosi około 1400 km. Inne środki transportu również są dostępne w podróżowaniu do Belgii. Transport samochodowy jest niestety znacznie mniej komfortowy, aniżeli autokarowy i wymaga więcej skupienia podczas podróży. Przejazd z Polski do Belgii możliwy jest również pociągiem, jednak ta forma jest bardzo uboga, gdyż z Warszawy do Brukseli oferowane jest tyko jedno połączenie. Również przeloty samolotem są i bardzo ograniczone terytorialnie z uwagi na ograniczoność lotnisk na terenie kraju, co wymaga dodatkowych przesiadek, jak również są drogą formą transportu. Najkorzystniejszym więc środkiem lokomocji na odcinkach międzynarodowych jest autokar, który oferuje wygodny i komfortowy przejazd, nawet na dalekich trasach. Większość przewoźników bowiem, chcąc sprostać rosnącej na rynku konkurencji, zmuszony jest do stałego odnawiania swojego taboru oraz dysponowania autokarami wyposażonymi według europejskich standardów. Ponadto przewoźnicy starają się dostosowywać swoją ofertę przewozową do istniejącej na rynku, szukając nisz, czyli terenów, które jeszcze nie są obsługiwane.

Ponadto dzięki pogodnemu położeniu Belgii, nawet jeśli polscy przewoźnicy nie kierują tam zbyt wiele bezpośrednich linii autokarowych, to praktycznie większość połączeń realizowanych czy to do Holandii, czy do Francji, a czasem nawet te kierowane do Wielkiej Brytanii przejeżdżają przez Belgię, zatrzymując się na przystankach przynajmniej w największych miastach państwa, czyli głównie w: Antwerpii i Brukseli. Dostępne na rynku połączenia z Polski do Belgii oferują m.in.: Orbis/Interbus na trasach: Białystok – Paryż przez Belgię, Zamość – Bruksela, Suwałki – Bruksela, Elbląg – Bruksela, Przemyśl – Bruksela, Białystok – Bruksela, Biała Podlaska – Bruksela, Płock – Bruksela, a także Suwałki – Bradford; Pol-Fol na trasie: Sanok – Paryż, Ecolines na trasie: Suwałki – Paryż, PKS Siemiatycze na trasie: Siemiatycze – Bruksela, Agatur na trasie: Stalowa – Wola – Paryż, Delta Travel na trasie: Płock – Bristol przez Belgię, Globus na trasie: Przemyśl – Paryż, PKS Warmia na trasie: Olsztyn – Breda przez Antwerpię, Liege, Leuven, Brukselę i Gent, Nord Gdynia na trasie: Giżycko – Paryż, a także Polonia Transport na trasie: Zamość – Paryż, przez Antwerpię i Brukselę.

Bilety na powyższe przejazdy nabyć można drogą internetową, bądź bezpośrednio u wielu agentów pośredniczących w sprzedaży, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Ceny przejazdów, w zależności od przewoźnika i długości trasy kosztuje od 200 do 300 zł. Do tego skorzystać można z wielu obniżek proponowanych przez poszczególnych przewoźników.

 

www.autokarowebilety.net.pl

www.autokarowebilety.net.pl    www.autokarowebilety.net.plKanał RSS © www.autokarowebilety.net.pl 2006 - 2014